BCAA Kilo Aldırır mı?

BCAA Kilo Aldırır mı?

BCAA kilo aldırmaz. BCAA amino asit ürünleri sporcu takviyesi olarak ortalama günlük 5-10 gr kullanılır, 1 gr 4 kcal kabul etseniz 10 gr’da 40 kcal almış olursunuz, kilo alabilmek için aldığınız günlük kaloriyi arttırmanız gerekir, günlük kalori alımı kişiye göre değişse de ortalama 2000-2500 kcal varsayarsak, 40 kilokalorinin kilo alımında etkisinin olmayacağı anlaşılır.

Spor yapıyorsanız ve kilo almak istiyorsanız öncelikle karbonhidrat tozu kullanmanız gerekir, karbonhidrat tozu kullanıyorsanız beraberinde BCAA kullanmanızın dolaylı olarak kilo alımınıza faydası olabilir. Kilo alımınızı etkilemese bile BCAA hem az miktarda kullanıp hem de iyi fayda görebileceğiniz değerli bir amino asit ürünü olduğu için kullanmanızda yarar vardır.

Spor yapmadan kilo almak istiyorsanız yine ihtiyacınız olan günlük harcadığınızdan fazla kalori almaktır, almanız gereken bu kaloriyi beslenmenizi çok arttıramıyorsanız karbonhidrat tozu kullanarak kaliteli karbondirat kaynaklarından elde edebilirsiniz, beraberinde de BCAA ürünü almanız değerli bir amino asit olduğu için beslenme kalitenizi arttırmış olur.